Tenerifė

Tenerifė (isp. Tenerife) – tai Ispanijos vulkaninė sala prie Afrikos krantų Atlanto vandenyne. Kanarų salyną sudaro 7 salos. Tenerifė didžiausia iš septynių Kanarų salų. Tenerifės salos plotas – 2034 km², gyventojų apie 850 000. Tenerifės salos sostinė yra Santa Krus de Tenerifė.

Tenerifės sala įsikūrusi salyno centre, tarp Gran Kanarijos ir La Gomeros. Salą juosia kalnų virtinė. Salos centre yra 20 km skersmens ir 3718 m aukščio, trečias pagal dydį pasaulio Teidės ugnikalnis. Šis aukščiausias Ispanijos taškas yra natūrali kliūtis audringiems ir drėgniems orams, kurie atkeliauja iš Europos.  Tenerifės salą į pietinę ir šiaurinę dalis dalina centrinis kalnų masyvas, kuris paverčia Tenerifės pietinę ir šiaurinę dalis skirtingomis gamtovaizdžio ir klimato sąlygomis.

Salos viena iš pagrindinių puošmenų yra Tenerifės nacionalinė gėlė, vadinama „Rojaus paukštės žiedu“ (Tajinaste Rojo).

Kasmet Tenerifės salą aplanko apie penki milijonai turistų, o tai yra daugiau nei pusė visų atvykstančių turistų kurie apsilanko Kanarų salų salyne.

Miestelis La Laguna (isp. La Laguna) – tai pirmasis ispanų įkurtas miestas Kanarų salose ir visų salų kultūros centras . La Lagunoje išlikusi pati seniausia architektūra visoje saloje.

Puerto de la Krusas (isp. Puerto de la Cruz) – tai vietos gyventojų išsaugota tradicinio salos miestelio dvasia.

La Orotava (isp. Valle de la Orotava) – tokio pačio pavadinimo slėnyje įsikūręs miestelis, salos ūkininkų ir žemdirbystės centras. Šio miestelio architektūros stilių perėmė daugelis ispaniškai kalbančių teritorijų Lotynų Amerikoje.

Santa Kruz de Tenerifė (isp. Santa Cruz de Tenerife) – tai Tenerifės salos sostinė, kultūrinis ir administracinis centras. Mieste kasmet vyksta tradiciniai Tenerifės karnavalai, kurie mažai kuo nusileidžia Rio de Žaneiro (Brazilija) ar Venecijos (Italija) karnavalams.